ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

سیلیس

 

ماسه سیلیس (SiO2) همان شن و ماسه ای هست که در سواحل وجود دارد یکی از پر کاربرد ترین انواع شن نیز می باشد. این نوع ماسه هم از راه خرد کردن بستر های سنگی و هم از راه برداشت از منابع طبیعی مثل سواحل و بستر رودخانه ها می توان به دست آورد.

نقطه ی ذوب سیلیس خالص ۱۷۶۰ درجه سانتیگراد است، ولی نقطه ی ذوب برای سیلیس های معمول قابل استفاده، به علت وجود نا خالصی ها کمتر می باشد. جهت ریخته گری موادی با نقطه ‌ی ذوب زیاد (مثل استیل ) باید از سیلیس با حداقل خلوص ۹۸ درصد به کار گیری کرد، ولی برای فاتی با نقطه ذوب کمتر مثل چدن و فات غیر آهنی از سیلیس با درصد خلوص کمتر (بین ۹۴ تا ۹۸) به کار گیری می شود.

علت محبوبیت زیاد سیلیس در صنایع مختلف، انبوه بودن و دسترسی آسان به آن در اکثر نقاط می باشد، که همین امر باعث  قیمت خیلی مناسب این محصول می شود. تنها ایراد سیلیس که غالبا جهت مصرف صنایع فی و ریخته گری صادق است، نقطه ی ذوب خیلی زیاد این محصول است.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نمونه سوالات پزشکی قانونی Elizabeth esetnod32password.parsablog.com تأملات بهشتانه های یک فیلسوف Candy Amanda مرکز فروش پودر پیاز و سیر من.ساده قيدار شهر جد پيامبراسلام